Žydų kapinės

Žydų kapinės
Žydų kapinės, šios kapinės yra žydų gyventojo vieno nedidelio Lietuvos miestelio, pagal metus galima teigti, kad tai to miestelio gyventojo kapinaitės, nes jos prasidėjo dar prieš pirmąjį pasaulinį karą.
Žydų kapinės
Žydų kapinės yra saugoma valstybės ir pačių žydų įvairių organizacijų. Todėl šios kapinaitės yra žinomos tik to miestelio gyventojams ir patiems žydams, kurie jas prižiūri. Vietiniai gyventojai šias kapines vadina „Žydų magylos” ir iš pagarbos jų neliečia ir duoda amžinąjį atilsį šiems mirusiems.  Todėl Tvarto administracija taip pat viešai neskelbia šios tikslios vietovės, tačiau norime parodyti, kad Lietuvos istorija yra tikrai labai gili ir įdomi, todėl reikia savo valstybės istorija  puoselėti ir gerbti.
Žydų kapinės
Žydų kapinės šiek tiek istorijos iš vikipedijos:

Žydai (hebr. יְהוּדִים , tar. jehudím) – tauta, kilusi iš senųjų semitų genčių. Ši sąvoka naudojama įvairiomis reikšmėmis, tačiau dažniausiai žydais vadinami judaizmo išpažinėjai, taip pat žydų tautybės ir kultūros atstovai. „Žydų tauta“ pačių žydų suprantama šiek tiek skirtingai, nei kitos tautos, nes yra labiau susijusi su tikinčiųjų bendruomenės idėja ir „tauta“ labiau reiškia tai, kad žydai esą vieno protėvio palikuonys.

Atsižvelgiant į skirtingą sąvokos „žydas“ interpretavimą įvairiais vertinimais žydai sudaro apie 0,2 proc. pasaulio gyventojų arba 13 mln. Daugiausia žydų gyvena JAV – apie 5 671 000 ir Izraelyje – 5,3 mln. XX a. pradžioje reikšminga žydų dalis gyveno Rusijos imperijoje, daugiausia Lenkijoje, Lietuvoje ir Baltarusijoje (virš 4 mln.). Žydai yra susibūrę į įvairias sionistines organizacijas, kadangi sau kėlė uždavinį – atkurti savo valstybę – Izraelį ir yra patyrę II pasauliniame kare totalų genocidą – holokaustą, kurio metu prarado milijonus tautiečių.

Žydų paminklas
Žydų paminklas, čia palaidoti tik žydų tautybės žmonės. Turime gerbti visus mirusius ir gyvus nesvarbu kokio tikėjimo ar tautybės yra žmonės. Esant pasaulinei taikai, mes galėtume pasiekti kur kas daugiau nei šiandien vykdydami įvairias represijas vienas prieš kitus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *