Virgilijus Vaičiūnas Architektas skulpturius

Virgilijus Vaičiūnas Architektas skulpturius
Virgilijus Vaičiūnas Architektas – skulptorius, kilęs iš  Plungės miestelio. Nuo vaikystės Virgilijus mėgo drožinėti medžio įvairius dirbinius.  Savo karjerą drožinėjimo pradėjo Minijos įmonėje, kuri tuomet garsėjo liaudies kūrybos dirbinių įvairiais drožiniais, Virgilijus buvo jau tuomet gerai žinomas Plungės miestelio drožinėtojas. 1980 metai skulptorius baigė VGTU universitetą ir įgijo architekto specialybę. Po mokslų kibo į darbus Skuode, kaip architektas, tačiau visa laiką jo širdis buvo arčiau drožybos meno, todėl 1990 metais Virgilijus Vaičiūnas grįžo prie drožybos religine tematika. Nepraėjus nei dešimtmečiui kaip skulptorius įsigijo sodybą netoli Palangos ir ten įsirengė savo drožybos dirbtuves. Nuo tos dienos ik dabar Virgilijus ne tik drožinėja įvairęs skulptūras, tačiau dalyvauja įvairiose parodose ir įrenginėja parkus, juos papuošdamas savomis skulptūromis ar kitais mediniais gaminiais, kurie reikalingi parkuose. Yra sukūręs 29 skulptūras parkams, tai Jakų kaime, Klaipėdos rajone. Parodų Skulptorius beveik nėra praleidęs nuo 1996 metų – jo pirmoji individuali paroda Klaipėdos mieste. 2003 metais “Du und deine Welt” paroda Hamburge, Vokietija. 2014 metais baldai 2014m. Vilniuje paroda, kurioje Virgilijus atsiskleidė, ne tik kaip menininkas skulptorius, bet ir kaip architektas baldų gamyboje, todėl, kad jo baldai 2014 metais buvo vieni unikaliausių. Šio skulptoriaus aktyvų dalyvavimą sunku yra suskaičiuoti, lengviau būtų suskaičiuoti kur nėra dalyvavęs, nes Kaziukas be skulptoriaus Virgilijaus būtų ne Kaziukas, kaip ir šiais metais Virgilijus pateikė didžiausią Kaziuko šaukštą, kurį pakelti reiktų keliolikos vyrų pagalbos.  

DSC_5906

Kadangi rankomis tokį šaukštą sunku pagaminti ir užtruktų ne vienerius metus, skulptorius Virgilijus pasitelkė į pagalbą profesionalų pjūklą “ECHO”, tai japoniškos kokybės gaminys, kuris palengvina skulptoriaus sunkų darbą. Šiuos pjūklus galima įsigyti estų įmonėje “Stoker”, kuri prekiauja visais profesionaliais įrankiais, tame tarpe ir “ECHO” gaminiais.

2007 metais Virgilijus Vaičiūnas už savo darbus yra suteiktas meno kūrėjo statusas, o 2011 metais suteiktas Tautinio paveldo produkto sertifikatas į kurį įeina: kryžiai, skulptūros, dubenys, šaukštai, samčiai, kaušai. Pagirtina šio skulptoriaus gyvenimo pasirinkta profesija ir gyvas pavyzdys, kad ir Lietuvoje galima daug ką nuveikti tautos labui, be jokių milijoninių projektų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *