Vilkiautinio kaimas

Vilkiautinio kaimas
Vilkiautinio kaimas

Esantis Varėnos rajone, pietinėje dalyje, netoli Liškiavos kaimo ir Druskininkų miesto. Kaime veikė Liškiavos vidurinė, vėliau dėl vaikų mažo skaičiaus tapo pagrindinė o dar vėliau liko tik užimtumo centras. Kaime nuo nepriklausomybės atgavimo Lietuvos,  buvo sugriauti konservatorių valdžios kolūkiai, žmonės nebuvo socializuoti ir integruoti į kitas darbo vietas,todėl  daugelis vietinių ir aplinkinių gyventojų kurie dirbo stabiliai kolūkiuose pradėjo gerti be perstojo. Gimstamumas ženkliai sumažėjo, užauge vaikai emigravo į didesnius miestus, kur matėsi šviesesnė ateitis. Tėvai palikti vieni išvis nematė prasmės gyventi, todėl dar labiau pasinerdavo į alkoholizmo liūną. Taip metai iš metų ėmė mirti gyventojai, kas nuo ligų sunkių, kas nuo senatvės, o kas ir nuo alkoholio. Vietiniai kaimai tuštėja iki dabar, jau vakarop pravažiuojant pro Dzūkijos kaimus, reta atokesnė troba turi šviesos žibury. Išliko tik stipriausi, kurie buvo labiau išsilavinę, arčiau komunistų valdžios, sugebėjo integruotis į laisvos Lietuvos netikėtus, tačiau akivaizdžius faktus.

Vilkiautinio kaimas
Vilkiautinio kaimas

Vilkiautinis – kaimas Varėnos rajone, 4 km į šiaurės vakarus nuo Liškiavos. Seniūnaitijos centras. Kaime yra Liškiavos pagrindinė mokykla, biblioteka, paštas (LT-65031). Aptiktas pilkapynas.
1954–1963 m. buvo Vilkiautinio apylinkės centras. Sovietmečiu buvo Liškiavos kolūkio gyvenvietė. Šiuo metu veikia kultūros centras ir užimtumo centras, dar yra pašto skyrius ir maisto prekių parduotuvė. Kolūkis yra sugriautas, kas spėjo išsipirkti dalis pastatų liko nesugriauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *