Vestuvės

Prieš vesdami gerai pagalvokite ar jūs tikrai norite jų. Vestuvės – ypatinga šventė, kurioje svarbu viską iki smulkmenų suorganizuoti, kad jaunieji ir svečiai liktų patenkinti. Viena iš šventės scenarijaus dalių yra vestuvių žaidimai. Kad nesuktumėte galvos, kokius originalius žaidimus būtų galima žaisti, pateikiame jų aprašymus, kuriuos išsirinkę galėsite pritaikyti šventės metu.

Žaidimai: „tai darysiu aš!”

Žaidimo esmė: jaunikis ir jaunoji „pažada“ vienas kitam kokius darbus ruošiasi dirbti. Piršlys, muzikantai ar vyriausioji pamergė pristato svečiams žaidimą sakydami: „Nuo šiol jaunieji žengs gyvenime kartu – petys į petį, koja į koją. O kad po kojomis nesipainiotų žemiškoji buitis, čia ir dabar jaunieji nuspręs, kokias pareigas namuose jie atlikinės“. Po šių žodžių įnešamas porinis skaičius (10 – 12) vienodos spalvos balionų, su viduje įdėtais rašteliais, kuriuose yra nurodomi vyriški ir moteriški darbai (pvz., „vaikus gimdysiu aš!“; „valgį gaminsiu aš!“; „mašiną remontuosiu aš!“; „pas mergas vaikščiosiu aš!“; „pinigus uždirbsiu aš!“; „su draugais alų gersiu aš!“ ir pan.). Jaunikis ir nuotaka iš eilės sprogdina po balioną, išima raštelį ir garsiai jį perskaito. Visiems būna linksma, kai vyrui tenka moteriški darbai, o moteriai – vyriški.
„Pasižadėjimai“ gali būti pateikiami ne tik balionų forma, bet ir, pvz., traukiant iš piršlio kepurės raštelius arba plėšiant popierinės ramunės žiedlapius, su antroje pusėje užrašytais „darbais“.

Kitas panašaus turinio žaidimas yra: jaunieji susodinami nugaromis į vienas kitą. Jaunajai duodama lėlė Barbė, jaunajam – lėlė Kenas. Žaidimo vedantysis užduoda įvairius, su kasdieniais darbais susijusius, klausimus, pvz., „kas šeimoje plaus indus?“ ir pan. Atsakydami „aš“ jaunieji turi pakelti savo lėles. Daug juoko būna, kai jų nuomonės nesutampa.

Komplimentas
Į obuolį prismaigstyti daug dantų krapštukų . Jaunasis ir jaunoji paeiliui traukia po vieną „spygliuką“ pasakydami vienas kitam komplimentą. Taip „patikrinami“ jų jausmai – ar tikrai vienas kitą myli, moka gražių žodelių vienas kitam pasakyti.

Šokio žaidimai: „išsirink porą“
Merginos nusimauna po vieną batą ir sumeta į patalpos vidurį. Vėliau vaikinai išsirenka jiems labiausiai patikusį batuką ir eina ieškot jo savininkės.
Paruošiami du lapelių tipai – poros, kur ant vienų surašomi vyriškos giminės gyvūnai, herojai (pvz., gaidys, jautis, princas, žaltys) ant kitų – atitinkamai moteriškos giminės (pvz., višta, karvė, princesė, gyvatė). Vyrai ir moterys, ištraukę lapelius vėliau „poruojasi“ ieškodami antrosios pusės.
Žaidimai tinka žaisti, kai pamergės ir pabroliai jau yra „atsišokę“ vieni su kitais, norisi šokio porų įvairumo, taip išjudinant šokti ir tuos, kurie nedrįsta ar yra pasyvūs stebėtojai.

Segtukai
Surengiamos pamergių ir pabrolių porų varžybos. Poros išsirikiuoja viena linija, vienas priešais kitą. Į merginų drabužius prisegama daug segtukų. Vaikinams užrišamos akys ir, davus ženklą, jie turi juos kuo greičiau surinkti. Laimi ta pora, kurios pabrolys greičiausiai suranda segtukus.
Po to – atvirkščiai – pamergės ieško segtukų vyrų drabužiuose. Merginoms užrišamos akys. Laimi ta mergina, kuri greičiausiai (arba seksualiausiai) išrankioja nuo vaikino drabužių segtukus. Juos galima „rinkti“ nebūtinai rankomis, bet ir burna.

Pabrolių jėgos išbandymas
Žaidimas žaidžiamas antros dienos ryte. Svečiams susirinkus, piršlienė paprašo pabrolių, kad parodytų, ar po nakties jie vis dar stiprūs ir energingi. Ištiesiamas ant žemės ilgas rankšluostis ant kurio vyrukai paeiliui turi padaryti kuo daugiau atsispaudimų. Kai visi baigia, žaidimo vedančioji atidengia rankšluostį, po kuriuo…yra nupiešta nuoga moteris.

Finansų valdymas
Į maišelį su kruopomis primetama daug centų. Davus ženklą, jaunieji turi tuos pinigėlius surinkti. Kas turi daugiau pinigų monetomis – tas laikys savo rankose namų biudžetą, o pas kurį sudėta rastų monetų suma didesnė – tas daugiau uždirbs.

Palinkėjimai
Kad vakaro metu svečiai nenuobodžiautų, per stalą siunčiamas butelis, rašiklis ir popieriukai. Svečiai rašo linkėjimus ir meta į tam skirtą butelį.
Taip pat svečiai gali rinkti jaunavedžių būsimojo vaikelio – sūnelio ar dukrytės – vardą, jį užrašydami ant atskiro didelio lapo. Kai visi surašo, vakaro vedantieji suskaičiuoja balsus ir išrenka populiariausius vardus.

Lopšinė
Paskelbiamas gražiausias vaiko-lėlės užmigdymo konkursas. Pabroliams, jaunikiui ir kitiems vyriškos lyties atstovams, turintiems šalia porininkę, duodama po lėlę, kurią jie turi kuo gražiau užmigdyti dainuodami lopšinę. Kai lėlė „užmigdoma“, žaidimo vedantysis sako: „Šaunuoliai, puikiai parepetavot, o dabar ta patį atlikit su šalia sėdinčiomis antromis pusėmis“.

Ligonis
Žaidimo esmė: kas greičiau, gražiau apibintuos sergantį „ligonį”. „Ligoniai“ – tai pabroliai, o jų „gydytojos“ – pamergės. Skambant muzikai ant ligonio reikia kuo greičiau ir gražiau apvynioti „bintą“ – tualetinio popieriaus ritinėlį. Žaidimas sustabdomas pirmajai „gydytojai“ apvyniojus „ligonį“. Žaidimo vedėja padaro juokingas išvadas: „kadangi vyrukai taip šypsosi, tai esate nepanašūs į ligonius, bet prie tualeto pastatyti tiktumėte“.
Modelis
Svečiai suskirstomi į kelias grupes ir kiekvienai jų duodamas tualetinio popieriaus ritinėlis. Komandos, vieną grupės narį išrinkę modeliu, per dešimt minučių turi sukurti vestuvinę suknelę, naudodamiesi duota „medžiaga“. Nuotaka nusprendžia kas laimi ir paskelbia rezultatus.
Kaspinas
Merginoms duodama į rankas apie dešimties metrų ilgio, suvyniotą į kamuolį, kaspiną. Vaikinai turi kuo greičiau, neliesdami rankomis, vien lūpomis apvynioti kaspinu savo damą.

Aklasis pabučiavimas
Žaidėjui užrišamos akys. Kitas žaidėjas-vedėjas klausia rodydamas į kitus žaidėjus: „ar šitas žmogus?“. „Aklasis“ turi atsakyti „taip“ arba „ne“. Taip išrenkamas žaidėjas, kurį pastarasis pabučiuos. Tuomet vedėjas rodo kurią nors to žaidėjo kūno vietą (pvz., kaktą, lūpas, nosį, koją ir t.t.), klausdamas „ar čia?“. Tas, kuriam užrištos akys, turi atsakyti „taip“ arba „ne“. Tokiu būdu išrenkama vieta, kurią „aklasis“ turės pabučiuoti.

Bučinys per atstumą
Ant žemės patiesiamas šalikas. Viename gale atsiklaupia vyras, kitame – moteris. Laikydami rankas už nugaros, jie per atstumą turi pasibučiuoti.

Kojos paieška
Į vieną eilę išrikiuojamos pamergės, jaunoji. Nusiavusios batelį ir šiek tiek kilstelėjusios suknelę jos atkiša į priekį vieną koją. Jaunikiui užrišamos akys. Merginų eilėje jis turi surasti savo išrinktosios koją. Kad juokingiau būtų, jaunikiui nematant į merginų eilę galimą „įmaišyti“ vaikiną, jam ant kojos užmovus moteriškas pėdkelnes.
Valgymo žaidimai
Kiekvienai porai, jauniesiems, piršliams išdalinami saldainiai. Juos reikia išlupti ir suvalgyti burna, be rankų pagalbos.
Poros sustoja vieni prieš kitus. Nulupami bananai ir įkišami į burnas. Davus ženklą, visi kuo greičiau turi suvalgyti bananus pabaigoje „pasibučiuojant“, mat valgoma iš abiejų galų.
„Perdavimo“ žaidimai
Poros sustoja ratu: vyra-moteris-vyras-moteris. Jie kojomis-keliais, be rankų pagalbos, vienas kitam turi perduoti šampano butelį.
Panašiai gali būti perduodama morka. Tik tai dar sunkesnis žaidimas, nes jei morka iškrenta – ji keliais centimetrais trumpinama.
Ant nosies užmaunama degtukų dėžutė. Ją nosimi, be rankų pagalbos, žaidimo dalyvis stengiasi užmauti ant kito žmogaus nosies ir taip degtukų dėžutė yra perduodama ratu. Galima žaidimo dalyvius suskirstyti į dvi komandas. Laimi ta komanda, kuri užduotį atlieka tiksliausiai ir greičiausiai.
Galima vienas kitam perduoti ir apelsiną, jį laikant smakru ir taip pat griežtai nesinaudojant rankų pagalba.
Kamuoliukas
Jaunajai, pamergėms, piršlienei duodamas stalo teniso kamuoliukas. Davus starto ženklą, jį savo antrajai pusei moterys turi pro vieną kelnių klešnę įkišti ir pro kitą – ištraukti. Laimi greičiausiai „nuvariusi“ kamuoliuką žaidėja.

Šokis su kėdėmis
Kėdės sustatomos ratu taip, kad būtų galima atsisėsti išorinėje pusėje. Dalyvių turi būti vienu daugiau nei kėdžių. Muzikai grojant žaidimo dalyviai eina ratu aplink kėdes. Jai nutilus, visi stengiasi kuo greičiau atsisėsti. Kam nelieka kėdės – iškrenta iš žaidimo. Kartu atimama viena kėdė. Taip šokama toliau, kol lieka viena kėdė ir du šokėjai. Laimi paskutinę kėdę „užkariavęs“ žaidimo dalyvis.

Sekliai
Šventės metu išrenkami „sekliai“ , kurie seka ir užrašo nuotakos ištartus žodžius, šūksnius jai atidarinėjant dovanas (pvz., „och“, „ach“, „niekada neturėjau šito“ ir pan.). Vėliau tie patys žmonės sukuria istoriją „ Nuotakos pirmoji naktis ir medaus mėnuo“ , įsprausdami užrašytas jaunosios frazes.

Komplimentas
Į vieną eilę sustatomi vyrai ir – už nemažo atstumo – moterys. Davus ženklą, vaikinai turi po vieną eiti link savo merginos, sakydami kuo daugiau gražių, meilių žodžių. Tai „pamoka“ jaunajam, kaip reikia mylėti ir gerbti savo išrinktąją.

Ar puiki šeimininkė?
Šiuo žaidimu siekiama patikrinti jaunosios kulinarijos gabumus. Jai duodamas obuolys ir dešimt smeigtukų. Besdama į obuolį smeigtuką, nuotaka turi pasakyti, ką gamintų vyrui valgyti, jei būtų negyvenamoje saloje. Taigi, ji turi sugalvoti dešimt kuo išradingesniu patiekalų.

Batai
Merginos pasodinamos ant suolo. Jų batai nuaunami ir sumaišomi. Vaikinai užrištomis akimis turi surasti du vienodus, dydį atitinkančius batelius ir užmauti ant savo merginos kojų. Linksma būna, jei merginos „pasunkina“ užduotį: niekam nesakydamos sukryžiuoja kojas. Panašiai gali merginos ieškoti vaikinų batų ir užmauti savo išrinktiesiems.

Girtumo laipsnis
Kai vakarėlis jau yra įkarštyje, vyrams galima pasiūlyti išmatuoti girtumo laipsnį. Ant sienos pritaisomas lapas, ant kurio surašomi laipsniai 20, 30, 40 ir t.t. Vyrai turi pasilenkti ir pro kojas rankomis pasiekti skaičių. Skaičiai surašomi taip, kad mažesnio laipsnio skaičių būtų kuo sunkiau pasiekti, – t.y. reikėtų kuo aukščiau kelti ranką.

Dialogas
Paruošiami dviejų tipų, forma, spalva besiskiriantys lapeliai. Vieno tipo lapeliuose surašomi įvairūs kompromituojantys klausimai, pvz., „Ar dažnai miegate vienas?“, „Ar būnate neištikimas?“, „Ar mėgstate vaikščioti nuogas?“ ir pan. Ant kito tipo lapelių surašomi universalūs atsakymai, pvz., „Nejaugi aš taip atrodau?“, „Tik po sunkios darbo dienos“, „Rizikuoti yra tauru“ ir pan. Žaidimo metu vienas žaidėjas traukia klausimą ir neperskaitęs jo nurodo asmenį, kuris ištrauks atsakymą. Taip kuriami juokingi ir intymūs dialogai.

Siuvimas
Prie šaukštelio pririšama virvė. Svečiai pasiskirsto i dvi komandas ir stovi susiskirstę mergina-vaikinas-mergina-vaikinas ir t.t. Kiekvienos komandos „siuvėja” gauna „adatą-šaukštą“ ir turi susiūti komandos narius. Vaikinams šaukštas kišamas iš apačios, merginom – iš viršaus, po drabužiais. Laimi „siuvėja“, greičiausiai „susiuvusi“ savo komandą.

Lankstumo šokis
Ištiesiama ilga virvė, kurią iš abiejų galų laiko du žmonės. Grojant muzikai visi eina ratu ir lenda pro tą virvę, kuri, kai visi pralenda, kaskart leidžiama vis žemiau. Laimi lanksčiausias žaidimo dalyvis, labiausiai gebantis atsilošti atgal ir lanksčiai pralįsti, neužkabindamas virvės.

Lambada
Porai duodamas kamuolys, kuris, kai pora susiglaudžia, įdedamas ties pilvo apačia. Grojant muzikai reikia judesiais (be rankų) kamuolį nuridenti iki smakro. Laimi pora, „lambados“ šokio judesiu kuo greičiau nugabenanti kamuolį iki smakro.

Orientacija
Reikia tuščio butelio (labiausiai tiktų šampano). Žaidimo dalyvis – vaikinas turi dešimt kartų greitai ratu apibėgti apie butelį, įkišus į jį pirštą, kitoje rankoje laikant pilną vyno, šampano ar kito gėrimo pripiltą taurę. Apsukus ratus, bėgti link už šešių-septynių metrų stovinčios svočios ar jaunosios, neišliejant taurėje esančio gėrimo.
Kitas panašus žaidimas – tik padedama daugiau tuščių šampano ir žaidžia visi pabroliai. Jie, apsisukę apie savo butelius, turi “nukeliaut” link savo pamergės.

Teatras
Reikia vienos poros. Jai žaidimo vedantysis sako: “įsivaizduokite, kad žmona Jums ką tik pagimdė kūdikį, bet Jūs negalit su ja susitikti, nes skiria stori ligoninės palatos langai, o pikti daktarai neleidžia vyrui aplankyti savo žmonos”. Taigi, moteris turi suvaidinti ką tik pagimdžiusią, o vyras – ištikimą ir rūpestingą sutuoktinį. Vyro užduotis: tik gestų pagalba paklausti žmonos klausimus, kuriuos siūlys žaidimo vedantysis, o moters užduotis – tik gestais į juos atsakyti (siūlomi klausimai: tu kaip?; tu alkana?; pilvą skauda?; kas pas mus – berniukas ar mergaitė?; koks svoris?; koks ūgis?; ar nori daugiau vaikų?; ar tau čia ne liūdna?; ar tau smagu čia mane matyti?; kada tave išrašys?; na gerai, aš einu).

Futbolas
Pabroliai suskirstomi i dvi “futbolo” komandas. Pastatomi menami “futbolo vartai” (pvz., kreida nubrėžiamos linijos) . Vyrukams prie kelnių iš priekio pririšamos virvės su agurkais. Visų rankos turi būti už nugaros, nes jomis naudotis žaidimo metu draudžiama. Komandos žaidėjai, judindami agurkus “spardo” degtukų dėžutę-“kamuolį”. Laimi komanda, įmušusi daugiausia įvarčių.

Aistrų gesinimas
Uždegamos dvi žvakės. Porai duodami du vandeniu šaudomi pistoletai. Davus ženklą, reikia per atstumą užgesinti savo žvakę. Taip “nustatoma”, kas geriausiai šeimoje gesina aistras.

Kieno valdžia šeimoje?
Jauniesiems duodami du tualetinio popieriaus ritinėliai. Davus pradžios komanda, juos reikia kuo greičiau nuvynioti ir piršliui atnešti kartono ritinėlį. Taip nustatoma, kieno valdžia bus šeimoje pirmąjį mėnesį.

Kas greičiau?
Prie kiekvieno pabrolio pastatomas indas su vandeniu, taurė ir šaukštas. Laimi tas, kuris greičiau su šaukštu pripils vandens į taurę.
Ant žemės iš degtukų dėžutės paberiami degtukai. Pabroliams užmaunamos kumštinės (dar smagiau – bokso) pirštinės, žiūrima, kas greičiau sudės degtukus į dėžutes.

Pinigų surinkimas
Į vaikiškus šliaužtinukus svečiai meta po pinigėlį. Viena kojytė pažymėta “mergyte”, kita – “berniuko”. Kas linki turėti berniuką, meta pinigėlius į berniuko pusę, kas mergaitę – į mergaitės pusę. “Rinkliavos” pabaigoje skelbiama, kas daugiausia surinko “balsų” – pinigėlių.

Ar geros vairuotojos?
Žaidimo metu pabroliai tikrina, ar jų partnerės pamergės geros vairuotojos: pabroliai atsistoja keturpėsti, o pamergės paima juos už kojų, kad pabroliai eitų rankomis. Salės gale stovi piršlys su jaunuoju pražergę kojas -“garažus”. Jei pamergė sugeba įvairuoti pabrolį į “garažą”, pabrolys turi, stovėdamas tokioje pat padėtyje kaip „važiavo”, išgerti stikliuką degtinės. Jei nepavyksta “įvairuoti automobilio” , porelei sugalvojama kokia nors bausmė.

Mėsmalės surinkimas
Tarpusavyje varžosi du vyrai, vėliau – dvi moterys, arba pora (gali būti pabroliai arba jaunieji). Prieš žaidėjus išberiamos dvi “tarybinės” mėsmalės. Laimi greičiausiai ją surinkęs žaidėjas.

Plunksnos
Suformuojamos dvi komandos (gali būti mišrios arba vien vyrų/moterų). Joms duodama po vieną plunksną. Po starto signalo komandos žaidėjai savo plunksna meta aukštyn ir pūsdami turi neleisti jai nukristi, taip “nuvarant” iki finišo linijos.

Portretas
Poros susodinamos viena prieš kitą. Užrištomis akimis jie turi nupiešti antros pusės portretą. Po to svečiai išrenka gražiausią.

Pabučiuoti ar įkąsti?
Visi sustoja ratu. Žmogui stovinčiam iš dešinės reikia pasakyti, kuri jo kūno vieta patinka, o kuri – ne. Taip visi apibūdina dešinėje stovintį kaimyną. Kai visi pasisako, tą vietą, kuri patinka, reikia pabučiuoti, o kuri nepatinka – įkąsti.

Turkiškas žaidimas
Šis žaidimas populiarus Turkijoje. Ant nuotakos vestuvinio bato netekėjusios merginos užrašo savo vardus. Po vestuvių, prieš paliekant jaunajai puotos vietą, reikia pažiūrėti bato padus. Mergina, kurios vardas bus labiausiai išsitrynęs, pirmoji ištekės.

Laukinis pliažas
Vedantysis kviečia poras į “laukinį pliažą”, kur prasideda šokiai. Šokėjams išduodami kompaktai (vyrams – vienas, moterims – trys) – “tam, kad intymios vietos nejaudintu kitų, esančių pliaže”. Žaidėjams būtina šokių metu nepamesti nei vieno kompakto, o tam reikia šokti gerai prisiglaudus vienas prie kito.

Atspėk – gausi dovaną
Ant sienos vienoduose dovanų maišeliuose kabo dovanėlės. Kiekvienos iš jų išorinėje pusėje paeiliui užrašytos jaunavedžių vardų raidės, o viduje slepiasi daiktas -dovanėlė iš tos raidės. Pvz., jei jaunosios vardas susideda iš penkių raidžių, o jaunojo iš šešių – ant sienos kabo jaunavedžių vardų kombinacijas sudarantys vienuolika maišelių. Svečiai, žinodami tik pirmąją dovanėlėje esančio daikto raidę, klausinėja žaidimo vedėjo , idant galėtų atspėti (pvz., “ar tai gyvūnas?”; “ar tai žaislas?”; “Ar jame yra plastmasės?” ir pan.). Vedantysis tegali atsakyti “taip” arba “ne”. Atspėję pasiima dovanėlę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *