Trakų Vokės dvaro rūsys

Trakų vokės dvaro rūsio koridorius
Trakų Vokės dvaro rūsio koridorius.

 

Šio dvaro rūsyje galima dar rasti autentiškų likusių rankdarbių, paveikslų ir kitų istorinių daiktų. Kurį laiką Trakų Vokės dvaras priklausė Lietuvos bajorų karališkajai sąjungai (LBKS). Jie vykdė savo sąjungos veiklą, organizavo susitikimus. Jiems vadovaujant buvo vykdoma rūsio rekonstrukcija, norėta įdiegti modernią šildymo sistemą, vėdinimo rekuperacinę sistemą, tačiau kadangi darbai buvo atlikti visiškai nekokybiškai, visi šie darbai nuėjo perniek  ir šiuo metu patalpos ir pats dvaras nėra šildomas.

Trakų vokės dvaro rūsio baseinas
Trakų Vokės dvaro rūsio baseinas, čia buvo norėta padaryti ir baseiną, tačiau neatsakingai žiūrint į vykdomus darbus ir skirstant neskaidriai skirtas lėšas, šis baseinas atrodo štai taip.

2013 m. Vilniaus miesto savivaldybė iš LBKS perėmė kultūros paveldo objektą ir 2014 metų pradžioje įkūrė viešąją įstaigą „Trakų Vokės dvaro sodyba“. Šiuo metu įstaiga tęsia dalį veiklų, kurias Trakų Vokėje vykdė BĮ „Trakų Vokės bendruomenės kultūros centras“, vykdo naujas veiklas, siekia apsaugoti ir išsaugoti kultūros paveldo objektą bei paversti jį naujų turistiniu objektu, traukos centru Vilniaus mieste. Didelis savanorių būrys vadovaujant dvaro visam ūkiui Ievai Šiušaitei dvaro rūsys yra tvarkomas ir jau galima čia ir aplankyti dvaro rūsį.

Trakų vokės dvaro autentiški molio dirbiniai
Trakų Vokės dvaro autentiški molio dirbiniai.
Trakų vokės dvaro autentiški molio dirbiniai
Trakų Vokės dvaro autentiški molio keramikos dirbiniai.
Trakų vokės dvaro autentiški molio dirbiniai
Trakų Vokės dvaro autentiški keramikos molio dirbiniai.
Trakų vokės dvaro autentiški molio dirbiniai
Trakų Vokės dvaro autentiškos statulos.

Trakų Vokės dvare taip pat galima aplankyti ir pirmą aukštą, kuris labai turi autentiškų detalių ir puošnes lubas. Dvaro direktorė Ieva Šiušaitė minėjo, kad yra tvarkomas šiuo metu dvaro antrasis aukštas ir neužilgo žiūrovai galės aplankyti ir jį.

Sekite informacija www.tvartas.lt arba rašykite info(eta)tvartas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *