Logikos klaidos

Logikos klaidos.

1. Skubota analogija: Vilniaus savivaldybe yra tikrai nekorumpuota.
Analizė: teiginys yra pernelyg tvirtai pasakytas, nes paskutiniu metu kyla itin daug „skandalų“, dėl mūsų valstybės tarnautojų veiklos. Pvz.: V. Uspaskicho bendrovės skandalas, dėl algų vokeliuose ir skandalų seime.Teiginys, kad savivaldybė yra nekorumpuota yra nepagrįstas ir nelogiškas.

2. Apeliacija i žmogų: -Tu imi kyšius. -O tu i save pažiūrėk! Juk ir pats imi!
Analizė: kaltinti žmogų nusikaltimu, kokį galbūt darai pats yra nelogiška, nenaudinga nes tokio neįrodyto argumento pasekmės gali pakenkti abiem šalim.

3.”Arba, arba” klaida: Kalinius galima šaudyti arba paleist.
Analizė: Kalinių nieks, taip paprastai nepaleidžia: jie atlieka jiems skirta bausme; turi teisę į amnestija arba juos išteisina. Teiginys yra neteisingas, nes nelogiška, būtų, taip imti ir paleisti kalinius, kad jie ir ateityje galėtų daryti nusikaltimus. Tokiu atveju nusikaltimų skaičius padidėtų.

4. Rato argumentas: Dievas yra, nes taip rašoma Biblijoj. o Biblija
parašyta įkvėpta Dievo.
Analizė: Nelogiška teigti, kad biblija yra parašyta įkvėpta Dievo, o kaip įmanoma tai įrodyti, jeigu nėra įrodyta, kad žmogus parašęs biblija buvo „įkvėptas“ Dievo. egzistuoja. Gal tai tik prasimanymas, todėl teiginys prieštarauja pats sau. Vien žodis „Dievas“, įkvėpimo nesuteikia, reikia daugiau faktų atitinkančių realia tikrovę.

5. Apeliacija į autoritetus.
Teismas trečią kartą išteisino A.Zuoką ir tris „Rubicon group” atstovus

Justinas Vanagas, www.DELFI.lt
2006 kovo mėn. 30 d. 09:01 Nusiųsti
Informuokite redaktorius apie įžeidžiančius
komentarus ir klaidas
Skaityti komentarus (838)
Versija spausdinimui

DELFI

Vilniaus meras Artūras Zuokas ir trys „Rubicon group“ atstovai byloje dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise per 2003 metų Vilniaus mero rinkimus ketvirtadienį buvo išteisinti trečią kartą. Vilniaus apygardos teismas iš naujo išnagrinėjęs Aukščiausiojo teismo sugrąžintą bylą nusprendė, kad tiek pirma instancija Vilniaus 1-jame apylinkės teisme, tiek apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teisme pernai nagrinėjant šią bylą nebuvo padaryta jokių procesinių pažeidimų.

„Aš buvau pasirengęs, todėl, žmogiškai žiūrint, man buvo tas pats“, – žurnalistų paklaustas, kaip vertina jau trečiąjį išteisinamąjį teismo nuosprendį, sakė A. Zuokas. Anot jo, ši byla buvo „suorganizuota politikų“.

Kiekvienais metais “Laisvo laikraščio” redakcija skelbdavo “metų kyšininkus”, tačiau šiais metais nutarėme paskirti kitą nominaciją – “metų vagies”. Šio titulo, be jokios abejonės, 2005 m. labiausiai nusipelnė Vilniaus meras Arūras Zuokas, arba garsusis “abonentas”, kuriam “Rubicon group” sumokėjo kelis milijonus litų kyšių. Nors šiandien jau niekas neabejoja, kad ???Rubicon group“ už jai palankius sprendimus mokėjo ???abonentui“, arba A.Zuokui, milijonus litų per pastaruosius kelis metus, tačiau net ir pagautas kyšininkas toliau kalba apie savo? vertybes“ ir moralę“, ir toliau vagia iš vilniečių.

Apeliacija i autoritetus: Zuokas-vagis.
Analizė: Negalime teigti, kad Zuokas vagis, nes jis tris kartus buvo išteisintas, vadinasi visi kaltinimai buvo nepagrįsti, norint žmogų vadinti vagimi, reikia turėti tai įrodančių faktų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *