Liškiavos piliakalnio darbai 2021 metais

2020 metais prasidėjo Liškiavos piliakalnio švarinimo darbai. Tai buvo išpjauti pagrindiniai medžiai, kurie dengė pačio piliakalnio vaizdą. aišku buvo išpjauti ir tie, kurie negadino vaizdo, bet turėjo daug mažiau materialinės vertės, tai ir pušys subrendusios ir Ąžuolai, ėgliai, kurie auga lėtai ir yra maži, nirs jiems jau keliasdešimt metų. Reiktų tikėtis, kad gautos vyriausybės lėšos bus panaudotos pagal [paskirtį, o ne tik įsisavinti pinigai ir paliktas darbas neužbaigtas, gerai bent tiek, kad tiek vietiniai gyventojai ir aplinkiniai nėra abejingi ir kiekvieną dieną stebi visus einamuosius darbus ir jeigu mato ką nors ne taip jų manymu praneša visoms instancijomis, kurios šį projektą prižiūri.

Važiuojant nuo Merkinės link Liškiavos galite pamatyti tokius aptvare žvėris. Šeimininkai labai prašo jų nemaitinti jokiu maistu, jie yra maitinimi kiekviena dieną todėl papildomas maitinimas tik jiems pakenks.

Liškiavos piliakalnis yra įtrauktas į bendrą Lietuvos saugomų istorinių vietovių, todėl yra skirtos vyriausybės lėšos, kurios skirtos atidaryti piliakalnio grožybes.

Nemuno pakrantė turi būti išvaloma nuo medžių ir patys piliakalniai turi matytis geriau.
apvalytas piliakalnis iš nugaros atrodo nepažįstamai, o ten neseniai augo Ąžuolai ir liepos, kurios buvo pasodintos pačių Liškiavos gyventojų, dabar liko tik kelmai…
Vaizdas nuo piliakalnio link šiaurės labiau, kur gyvena įžymus dailininkas-menininkas Valdas Gilius.. Jis čia randa visišką ramybę…
Liškiavos Piliakalniai yra tyrinėti jau kelis kartus, istoriniai šaltiniai teigia, kad juo supylė žmonės, dar prie žalgirio mūšį, ant bandė apstatyti pilį, tačiau pasibaigus žalgirio mūšiui, buvo nuspręsta nebestatyti pilies, taip ir liko pilies griaučiai. Dabar juo bandys kuo labiau atskleisti..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *