Lietuvos vandens parkai

PRANEŠIMAS SPAUDAI
2005 m. lapkritis 9 d.
Vilnius
„Vandens parkai“

Du nauji vandens parkai – Lietuvoje

Lietuvoje jau 2006 metų pabaigoje, atvers duris 2 nauji vandens atrakcionų parkai. Vienas jų yra kuriamas Vilniuje, kitas Druskininkuose. Abu šie parkai siūlo dvi skirtingas vandens parkų sritis. Vilniuje bus dagiau skirta šeimyninėms pramogoms, o Druskininkuose daugiau dėmesio skirs sveikatingumui. Šie parkai siekia būti geriausiais Europoje.
Pasak Vilniuje kuriamo pramogų parko generalinio direktoriaus Juliaus Dovidonio, planuojama įrengti ir unikalų atrakcioną – 5 aukštų namui prilygstantį 16 metrų aukščio ir 82 metrų ilgio čiuožyklą „bumerangą”. Juo leisdamasis žmogus išmetamas net į 12 metrų aukštį. Planuojama, kad 4 valandos parke vidutiniškai kainuos apie 40 Litų. Kai kuriuose nuožulnesniuose vandens takeliuose galima pasiekti net iki 50-60 km per valandą greitį, todėl didelis dėmesys skiriamas saugumui.
Druskininkų meras R. Malinauskas gavęs nemažai lėšų iš ES, taip pat stengiasi pritraukti kuo daugiau turistų, būsimo vandens parko siūlomomis paslaugomis. Tačiau turės paplušėti marketingo srity. Druskininkuose vandens parkas statomas yra ne nuo pat pamatų, tik kai kurie korpusai yra statomi nuo pamato. Anksčiau čia buvo druskų gydyklos, pastatytas dar TSRS laikais, anuomet buvo labai populiarus, tarp turistų iš kaimyninių šalių ypač iš Lenkijos. Didžioji dalis yra rekonstruojama, o kita dalis yra jungiama prie senosios, taip norima pastatyti bendra didelį pramogų kompleksą, kuriame irgi bus daug įvairių vandens pramogų.
Kadangi Druskininkai, pirmieji prabilę apie statomą moderniausią Europoje vandens pramogų parką, atsiriekė ypač didelę ES fondų paramos 115 mln. litų, tai yra dvigubai mažiau nei Vilniaus visas sukauptas įvairiais būdais kapitalas. Tačiau abu vandens parkais sieks aukščiausio įvertinimo visoje Europoje. Žadama, kad tai bus milžiniški vandens atrakcionai, suteikiantys galimybę skrieti 60 km per valandą greičiu ar pajusti laisvo kritimo jausmą. Taip pat – modernūs „jūrų” ir „tekančių upių” baseinai su įrengtais paplūdimiais, pirčių ir gydomųjų baseinų centrai, scenos naktiniams „Karibų” vakarėliams, įvairiausio lygio barai ir restoranai bei daug kitų vandens pramogų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *