LAKD pranešimas 2016 kovo 10 diena

Šiemet sukanka 25 metai, kai atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, 1991 m. kovo 1 dieną buvo įsteigta Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (LAKD). Šią sukaktį mininti LAKD kovo 15-ąją rengia atvirų durų dieną ir kviečia direkcijoje (Basanavičiaus g. 36, Vilnius) apsilankyti visus, besidominčius Lietuvos keliais.
Per atvirų durų dieną bus pristatyta LAKD veikla, prisiminti svarbiausi nepriklausomų Lietuvos kelių istorijos momentai, apdovanoti nusipelnę asmenys. Direkcijos patalpose bus eksponuojama fotografijų paroda, atspindinti Lietuvos istorijai svarbius 1991 metų sausio 13-osios įvykius.
Visi norintys turės galimybę aplankyti ir Kelių muziejų Vievyje. 10:00 ir 14:00 val. bus išvykstama iš LAKD kiemo specialiu transportu. Visus, norinčius aplankyti unikalų Lietuvos kelių istoriją nuo XIX a. iki mūsų dienų pristatantį Kelių muziejų, kviečiame iki kovo 10 d. 12 val. registruotis elektroninio pašto adresu: lakd@lakd.lt.
Prižiūri daugiau kaip 21 tūkstantį kilometrų kelių
Jau 25 metus Kelių direkcija organizuoja ir koordinuoja daugiau kaip 21 tūkstančio kilometrų valstybinės reikšmės kelių atkūrimą, priežiūrą ir plėtrą, o visose Lietuvos apskrityse esančios dešimt valstybės įmonių „… regiono keliai“ (suskirstyta teritoriniu principu ir praktiškai sutampa su apskričių ribomis) ir vienuolikta „Automagistralė“ (išskirta linijiniu principu, atsakinga už magistrales Vilnius– Kaunas–Klaipėda ir Vilnius–Panevėžys) turto pasitikėjimo teise valdo, naudoja ir prižiūri kelius. Joms pavaldžios rajonuose esančios kelių tarnybos.
Be kelių, LAKD prižiūri daugiau kaip 1500 valstybinės reikšmės keliuose esančių tiltų ir viadukų. Taip pat nuolat rūpinasi ir eismo saugumu, vykdo sistemingą švietėjišką veiklą, diegia eismo saugą gerinančias inžinerines priemones ir tai lemia nuolat mažėjantį žūčių kelyje skaičių.
Informuoa
LAKD patalpose veikia ir pirmoji Baltijos šalyse valstybinės reikšmės kelių eismo informacinė sistema – EIS. Jos sukūrimo tikslas – suteikti galimybę eismo dalyviams ir kelius prižiūrinčioms įmonėms visais metų laikais ir bet kuriuo paros metu naudotis automatizavimo metodu surinktais ir vienoje vietoje sukauptais eismo duomenimis. Eismo centre visą parą dirbantys operatoriai renka, kaupia, sistemina ir teikia informaciją apie eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose.
Per Lietuvos nepriklausomybės metus LAKD pasiekė puikių rezultatų gerindama ir prižiūrėdama šalies kelius. Dirbdami kartu su mokslininkais, kelininkai įgyvendino labai stambius projektus, išplėtojo kelių infrastruktūrą, pritaikė nanotechnologijas, sukaupė didžiulę profesinę patirtį. Šiuo metu LAKD dirba apie 130 savo srities profesionalų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *