Kalvarijų turgus Kalvarijoje

Kalvarijos miesto turgus

Kiekvieną sekmadienį pietų Lietuvoje vyksta didelis turgus nedideliame Kalvarijos mieste. Šis turgus yra bene didžiausias pietų Lietuvoje, vyksta tik sekmadieniais, teritorija didelė, todėl vietos užtenka visiems prekeiviams.

Kalvarijos turgaus ypatybės

Šiame turguje galite rasti įvairių prekių, didelė gausa dėvėtų drabužių ir naujų. Gausus ūkininkų turgelis, kuriame rasite visko nuo naminės produkcijos iki įvairių gyvūnų. Keista tik pasirodė krienai ir garstyčios, kurių pilna ant kiekvienos prekybos vietos su vienodais be etikečių indeliais ir jas vadina naminiais, tad klausimas, ar visi perka iš to pačio ūkio ar gamintojo, ar visi namie turi vienodų indelių, nepatikrinau tad teigti sunku, bet įtarimų kyla, o ir kaina vienoda 2 eur…

Kalvarijos turgaus taisyklės

Kalvarijos turguje gali prekiauti visi, vietą galima išsipirkti iš anksto arba vietoje, viena vieta kainuoja apie 6 eur, principas panašus į Rietevo turgaus, tik per pus pigiau. Turgus pradeda dirbti nuo 6 ryto, pardavėjai renkasi nuo 7 ryto iki 12 valandos. Srautas labai priklauso nuo oro ir žmonių gaunamų pajamų. Žmonės pakankamai mandagūs ir labai nesikabinėja, tačiau suvalkietiškų bruožų yra, todėl reikia į tai žvelgti su jumoru.

Jie teigia, kad jiems patinka keisti turgų ir čia žmonės visai kitokie, nori aišku derėtis, bet yra sumanūs ir žino už ką moka, todėl visada beveik randamas kompromisas. Motomuma sako, kad šiame turguje galima rasti ir pačiam gerų daiktų, o taip šis turgus labai panašus į Rietavo ir Panevėžio su Kauno bagažinių.

Kalvarijos gyventojai teigia, kad geriausia prekyba vyksta nuo pavasario iki rudenio, kai visi pradeda sodo darbus ir eilės į turgų driekiasi iki turgaus kelis kilometrus, o žiema jau ramiau ir vietos užtenka visiems. Navigacija gerai atveda, todėl nereikia ilgai ieškoti, verta apsilankyti čia kiekvienam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *