Grandinių galandinimas

grandiniu galandinimas
grandiniu galandinimas

Elektros ar benzininių pjūklų grandinių galandinimas yra labais svarbus ir atsakingas darbas. Nes nuo grandinės aštrumo priklauso kaip toliau vyks medžio pjovimo darbai.

Pirmiausia reiktų pasiruošti stakles galandinimui. Tai nusistatyti reikiamą kampą, nes kiekvienos skirtingos firmos turi savo dantukų kampą, todėl stihl yra vienas kampas, husqvarna šiek tiek kitoks, kiniečių dar kitoks, elektrinių  pjūklų irgi kitoks būna. Uždėjus grandinę ant stalių reikia nuleisti geležtę iki grandinės, geležtė turi lengvai lysti į griovelį, jeigu taip pavyksta, vadinasi kampas jau gerai nustatytas. Tada užfiksuojame tokį kampą, turi būti apačioje rankenėlė, ją pasukame pagal laikrodžio rodyklę. Tada yra grandinės suspaudimas, kad galandant nejudėtų grandinė, ją galite naudoti, galite nenaudoti, kaip jums patogiau bus. Aš praktiškai naudoju tik grandinės stabdį, tai yra tokia lopetėlė, kuri neleidžia grandinei grįžti atgal. Tada galime pasižymėti grandinės dantuką, nuo kurio pradedate galąsti, taip bus paprasčiau rasti pabaigą apsukus ratą.

grandiniu galandinimas
grandiniu galandinimas

 

Čia demonstruojamas enheil gamintojo grandinių galandinimo staklės, kaip matosi jos laisvai gali dirbti ir itin sunkiomis sąlygomis.

Pagalandus grandines, prieš dedant ant pjūklo reikia pasižiūrėti ar nereikia nuimti grandinės ribotuvų, tai tokie dantukai išsikiša tarp pjovimo dantų. Juos galima labai nedaug su tomis pačiomis staklėmis šiek tiek nuimti. Tik reikia stengtis labai nedaug, nes jeigu daug nuimsite ribotuvo, pjūklas bus sunkiai valdomas ir galima mirtinai susižaloti, nes labai dažnas atvejis, kad atšoka pjūklas ir galima prasipjauti sau gyvybiškai svarbius organus akimirksniu, todėl rekomenduojame tai palikti specialistams. Jeigu turite plokščią rankinį galąstuvą, tai su juo 2 -3 kartus prabraukite ir to pakaks.

Atlikus visus galandimo reikalingus darbus, galima dėti grandinę ant pjūklo. Uždėjus grandinę reikia butinai teisingai įtempti. Įtempimas bus teisingas jeigu partraukus grandinę pirštais tarp šynos ir grandinės lieka per dantį tarpas, vadinasi grandinė įtempta gerai. Kitas būdas apatinė grandinės dalis vos vos turi būti išlindus iš pjovimo juostos.

Sėkmės dirbant…

jeigu reikia konsultacijos galite skambinti galandinimo meistrui Ąžuolui +37060498210

2 mintys apie “Grandinių galandinimas”

  1. seniau grandine nupirkta uz 10 lt eidavo kaip pukas sthil firmos specialistai pagalasdavo kol likdavo be keliu kausialiu ir tai pjaudavo kuo puikiausiai.Dabar nusiperki uz 10 eu pradedi pjauti nauja nutruksta ,sako reikia ziureti ka pjauni ir reikia galasti .pjauni viska tapati ka ir seniau sako reikia galasti,pagalanda dar labiau neima nei nauja,tada reikia sako nuimti ribotuvus nuime pjauna siektiek geria bet su zieves plesimu ir su istrigimais,seniau grandines uztekdavo 5metam,dabar nevienodainuo1iki 2.Kur klaidos? Kaip as supratau tai sthil siekia pelno,jai paprasai duoti geresne grandinia tik pasijuokia.Gal pirkti oilomatic doro grandinia ar yra kasko pigiau ir priliksta doro grandinei kuri 10 karu astresne nei iprastos?

    1. Sveiki,
      aš naudoju stihl ir pats turiu elektrinį galastuvą, taip pat naudoju arhers, australu firmos grandines, tai galandant stihl matosi metalas stipresnis, arhers minkštesnis, bet pjauna gerai ir vien ir kita, aišku smėlio gauni ir kaput, reikia galąsti. Aš visada nuimu ribotuvus, kažkiek, dėl žievės plėšymo tai nežinau,skulptūrų nedarau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *