Biuro kultūros analizė

Šiame darbe pabandysiu išanalizuoti savo darbovietės biuro kultūra. Pasirinkau šią įmone todėl, kad čia dirbu daugiau nei penkis metus. Dirbu ne todėl, kad čia lengvas darbas ar geras atlyginimas, dirbu todėl, kad čia puiki atmosfera tarp bendradarbių, tarp viršininko, yra daug puikių per ilgą laiką išsivysčiusios tradicijos. Trumpai supažindinsiu su mano analizuojama įmone, kad būtų aiškiau, apie ką kalbėsiu šioje analizėje.
M.Usonio firma „TECHNOMINAS“, įregistruota Vilniaus miesto valdyboje 1997 metais, pradėjo savo veiklą statybų rinkoje, kaip montavimo – demontavimo darbus atliekanti įmonė. Sukaupusi didelę patirtį pastatų deimantinio gręžimo ir pjaustymo srityje, firma „TECHNOMINAS“ įgijo patikimos ir profesionalios įmonės reputaciją. Darbai atliekami, naudojant modernias technologijas ir profesionalią įrangą. Tai užtikrina maksimaliai greitą ir kokybišką užsakymų atlikimą. „TECHNOMINAS“, bendradarbiaudamas su patikimais tvirtinimo technikos tiekėjais, įgyvendina novatyvius sprendimus, tvirtindama įvairias statybines bei metalo konstrukcijas. „TECHNOMINO“ montuotojai – žinomi, kaip čekų gamybos medienos džiovinimo kamerų „Katres“ surinkimo specialistai. Įmonėje dirba aukštos kvalifikacijos specialistai, galintys profesionaliai konsultuoti montavimo, demontavimo, deimantinio gręžimo klausimais. „TECHNOMINAS“ dirba visoje Lietuvos teritorijoje.

Darbų specifika
Gręžimas deimantiniais cilindriniais grąžtais. Gręžiame kiaurymes ventiliacijos, kondicionavimo, santechnikos sistemoms, elektros ir kompiuteriniams tinklams, įrengimų, tvirtinimų, turėklų montavimui. Gręžiant naudojama moderni įranga (HILTI, HYDROSSTRES, WEKA) užtikrina greitą ir ypatingai kokybišką darbų atlikimą. Gręžiame betoną, gelžbetonį, mūrą, natūralų ir dirbtinį, akmenį, keramiką, metalą. Galimas kiaurymių diametras nuo 8 mm iki 550 mm. Gręžimo gylis neribojamas.
Pjovimas deimantiniais diskais. Pjaustome akmenį, betoną ir gelžbetonį. Demontuojame stambias gelžbetonines konstrukcijas. Pjovimo gylis iki 640 mm. Naudojama įranga: HILTI, HYDROSSTRES, WEKA.
Pjovimas deimantine viela. TECHNOMINAS“ pirmasis Lietuvoje pradėjo eksploatuoti pjaustymo įrenginį su deimantine pjovimo viela. Vielinis pjūklas skirtas statybinėms konstrukcijoms iš plieno, betono, gelžbetonio akmens ar mūro pjauti, ardyti. Išlaikomi tikslūs pjaunamos angos kontūrai, Neribotas pjovimo gylis.
Tvirtinimas. „TECHNOMINO“ atliekami sunkiasvorių konstrukcijų tvirtinimo darbai – neribotos galimybės tiksliai tvirtinimo problemos analizei ir sprendimui. „TECHNOMINAS“, naudodamas platų spektrą HILTI, FISCHER, MUNGO, SORMAT ankerinių tvirtinimų, gali spręsti bet kokią tvirtinimo problemą. Tvirtiname visas galimas statybines medžiagas, atsižvelgdami į maksimalius normatyvinius reikalavimus. Atliekame išsamią konkrečios tvirtinimo problemos analizę, teikiame konsultacijas bei konkrečius pasiūlymus tos problemos sprendimui, parinkdami atitinkamą tvirtinimo techniką ir medžiagas.
Montavimas. Firmos specialistai montuoja medienos džiovyklas, atlieka aukšto profesionalumo reikalaujančius vidaus įrangos paleidimo ir derinimo darbus. Aukšta darbo kultūra, patirtis, naudojama profesionali įranga, sąlygojo montuotojų pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. „Technomino“ darbuotojai sėkmingai montavo džiovyklas Čekijoje, Ukrainoje, Serbijoje, Latvijoje.
Štai tokia mūsų firmos darbų specifika, darbai nėra lengvi tiek fiziškai, tiek morališkai, nes dažnai tenka prieš atliekant darbą gerai apgalvoti kiekvieną žingsnį, nes darbas būna dažnai povingas kitų asmenų gyvybei ir maža klaida gali tapti neįkainuojama.

Firmoje pradėjau dirbti nuo 2001 metų. Tada buvo dar tik 2 komandos, po du asmenis. Tad ir labai kokių tradicijų didelių neturėjome, buvo tik darbas galvoje, kaip greičiau jį atlikti, kuo kokybiškiau reikdavo atklikti, nes dar buvome „maži“, todėl reikėjo pelnyti klientų malonę. Po kelių metų įmonė pradėjo nebespėti vykdyti darbų, tada viena komanda padaugėjo. Metams bėgant darbų vis daugėjo ir daugėjo. Taip išsiplėtėme, kad mums reikėjo naujų patalpų įsikurti. Nes buvo didžioji dalis pelno investuoja į technika ir jos prisirinko tiek kad nebetilpome į senas patalpas, ir darbuotojų padaugėjo dvigubai. Naujose patalpose vietos jau užteko, visi pasidalino savo persirengimo vietas. Kiekvienas darbuotojas turėjo po savo instrumentų dėžę, kurioje buvo laikomi smulkus pagalbiniai instrumentai reikalingi nuolatos dirbant prie staklių. Kolektyvas yra labi draugiškas, linksmas ir suprantantis vienas kitą. Mūsų darbo diena prasidėdavo nuo viršininko kabineto. Kiekvienas ateiname paimti šios dienos darbo lapo, ant kurio būna užrašyta užsakovo kontaktai ir trumai aprašyta darbo eiga. Visa kita jau mes atliekame patys. Taip po truputį išsivystė ir kultūra mūsų darbe ir atsirado tradicijos.
Kiekvienais metais prieš Kalėdas visas kolektyvas yra kviečiamas i boulingo „turnyrą“. Viršininkas dovanoja visiems darbuotojams boulingo vakarą, kuriame kolegos atsipalaiduoja nuo rutinos, smagiai tarpusavyje pasivaržo, pasišnekučiuoja jau ne apie darbo reikalus o apie ką nors kitką. Po smagiai praleisto vakaro duodamas mums poilsis, tik išskirtiniais atvejais, tenka išeiti į darbą. Dar yra dovanojamos nuo firmos kalėdinės dovanos, tai būna įvairūs smagūs daiktai arba piniginė premija.
Taip pat puiki tradicija yra kiekvieno kolegos gimtadienio šventimas. Tai kaip savotiškas ritualas. Gimimo dienos „savininkas“, iš pat ryto atneša nuo savęs visam kolektyvui gimtadienio tortą. Iš pat ryto mes pirmiausia einame į viršininko kabinetą, jau ne dienos darbų pasiimti, o valgyti torto. Gimtadienio pagrindinis dalyvis supjausto tortą ir padalina jį savo kolegomis. Jam nuo viso kolektyvo yra padovanojama dovana, tai irgi būna įvairiai, arba koks nors „niekutis“ arba pinigai. Ir tik pavalgius torto yra pradedamas pokalbis apie šios dienos darbą. Ši tradicija yra labai mūsų mėgstama, nes ryte galima truputį atsipalaiduoti nuo prasidedančios darbo dienos.
Dar yra besivystanti tradicija. Ją pradėjo pats viršininkas, išvykęs atostogų į šiltus kraštus, po kelionės pavaišino visą kolektyvą pabuvotos šalies skanumynais ir įteikė kiekvienam po tos šalies tradicinę simbolinę dovanėlę. Taip jau yra pasielgę ir keletas iš kolektyvo esančių darbuotojų, kurie buvo išvykę atostogauti už Lietuvos ribų. Todėl manau, kad tai prasitęs ir bus dar viena graži tradicija.
Mūsų įmonėje yra ir specialų darbo tradicijų. Jeigu vienai iš komandų yra reikalinga pagalba, galima bet kuriam paskambinti komandos nariui ir paprašyti pagalbos, jeigu jis bus tik laisvas be jokių dejonių atvažiuoja padėti, dažnai būna tai su viršininko prašymu, bet tam didelės reikšmės neturi. Mes stengėmės padėti vienas kitam, nes bet kurią minutę mums patiems gali prireikti pagalbos.
Dažnai į darbo pabaigą sulaukime iš viršininko skambučio su pasiūlymu, kad yra „chalturkė“. Tai nereškia, kad tai laukia neoficialus darbas, o tai reiškia, kad darbas po darbo valandų , aišku už visa tai yra mokama, pagal visus darbo normatyvus, tik tiek, kad būname pavargę per visą darbo dieną ir ne visada su malonumu priimame tokią „chalturkę“.
Šiuo metu mūsų įmonė dar labiau pagausėjo ir mes jau turime planų keltis į dar erdvesnes patalpas. Įrankių dar labiau padaugėjo, kurie jau sunkiai sutelpa i mūsų „boksą“. Kai esame taip susispaudę, sunku yra palaikyti tvarką. Anksčiau buvo sudaromas grafikas, bokso tvarkai palaikyti, nes po darbo dienos kai grįžta šešios komandos, tikrai ne viską sudeda į vietas, nes kartais būna jau ne iki to mums. Todėl, dabar šioks toks chaosas, bet mums pažadėta, kad naujose patalpose mes vėl turėsime savą kampą įrankiams susidėti ir vėl bus tvarka.
Visos firmos transporto priemonės yra neoficialiai paskirstytos kiekvienam darbuotojui, kuris yra atsakingas už automobilio švarą, tvarką, techninę būklę ir kitus dalykus, kurie susiję su automobiliu. Tai buvo sugalvota tam, kad kai neturėjo niekas pastovios transporto priemonės, automobiliuose buvo baisi netvarka ir nebuvo kam pasakyti, ją sutvarkyti, nes važinėdavo ne vienas iš kolegų. O dabar, kai taip yra ir kartais tenka važiuoti su kitu automobiliu, po darbo dienos jis yra paliekamas, toks koks buvo paimtas, nes kitaip busi nekultūringas savo kolegoms. Savo automobilį prižiūrintis darbuotojas apie gedimus turi pranešti viršininkui, kad juo galėtų pašalinti, taip pat reikia stebėti, ar yra nepasibaigusi techninė apžiūra arba privalomas civilinis draudimas. Taip pat yra visų automobilių tvarkos „prižiūrėtojas“, tai vienas iš mūsų kolegų paskirtas viršininko, jisai karst nuo karto pasižiūri ar visi automobiliai tikrai yra prižiūrėti, jeigu taip nėra, yra perspėjamas kolega, kad susitvarkytų, nes kitaip irgi parodysim nepagarbą savo kolegai. Jokių konfliktų dėl to nebūna.
Štai tokia būtų trumpa analizė apie mūsų darbo tradicijas ir kultūra. Aš manau, kad tas sąrašas išsiplės, nes įmonė sparčiai plečiasi ir turi daug ateities planų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.