Apšiktas bio tualetas

Apšiktas bio tualetas
Apšiktas bio tualetas

Kas yra dirbe statybose tas tikrai žinos kokie Lietuvoje būna apdergti biotualetai. Ir nereikia kaltinti kompanijos, kuri juos prižiūri, nes ne jie čia taip palieka priraitytus pyragus ant kraštų.

Apšiktas bio tualetas
Apšiktas bio tualetas

Nejaugi sunku suvokti, kad reikia į skylę taikyti o ne ant kraštų, ar nauomuose irgi taip daro tie žmonės ? Visiškai Lietuvos statybininkai negalvoja apie kitus ten dirbančius kolegas, kad jiems irgi reikės nueiti giliems pamastymams.

Apšiktas bio tualetas
Apšiktas bio tualetas

Daugiau kaip dešimt metų dirbau statybose, nuo 2001 metų ir matau kad ši situacija nieko nesikeičia.  Teko dirbti Švedijoje statybose, tai ten apsoliuti tvarka, švaresnis tualetas nei pas bet ka namuose. Visų pirma ten kiekvienas statybininkas po saves palieka visada švarą ir gaivą, aišku ten visada yra popieriaus ir valymų priemoniu, kas pora valandų ateina valytoja, kuri visas budeles ir tualetus pravalo.  Tauletai dažniausiai yra sumontuoti šalia statybinių vagonėlių, žiema šildomi, fekalijos kanalizacija jeigu yra galimybė pajungta prie miesto būna.

Toi toi
Toi toi

Ką reikia daryti kad Lietuvoje taip būtų:

Manau reikia pagaliau paviešinti tai ir pranešti higienos inspekcijai, tokiomis sąlygomis statybininai dirbti negalėtų. Gautų keletas baudų statybų rangovas, tada pradėtų mastyti kitaip. Manau stengtūsi pirma sutvarkyti visas komunikacijas ir pajungti kanalizacijas prie miesto jeigu nenori nuomotis iš TOI TOI biotualeto arba dažniau užsakinėti jų paslaugas. Kuo švaresnis bus tualetas, tuo manau ir darbinikai norės, kad būtų po jų švarus, taip po truputį išsisvystis kulturingas mentelitetas galvojantis ne tik apie save, bet ir apie kitus.

apšnerkštas tulikas
apšnerkštas tulikas

Ir gal nereikės kurti viduje eilėraštukų apie šikimo ypatybes – iš didelio rašto – didelis ant krašto…

Dar vienas pastebėjimas, kai statybose dirba moterų kolektyvas, biotualetas būna daug švaresnis ir tokių raitūzų nebūna, manau moterų įtaka vyrams yra didelė, nes bijodami patirti gėda iš moterų pusės vyrai staiga išmoksta kaip reikia elgtis tualete…

Mieli vyrai daugiau taiklumo ir kuklumo šikit ne ant krašo o į skylę…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *