Alpakos Lietuvoje

Alpakos Lietuvoje
Alpakos Lietuvoje, tai vienas iš nedidelio ūkio Jurbarko rajone Skirsnemunės miestelyje esantis „Nemuno Alpakų” patinėlis, smalsaujantis kokie svečiai jį aplankė šį karta.

Alpaka (lot. Lama pacos, angl. Alpaca, vok. Alpaka) – kupranugarinių (Camelidae) šeimos porakanopis žinduolis. Alpakos šiek tiek panašios į lamas, tik mažesnės. Visos alpakos prijaukintos, laukinių nėra.
Auginamos vilnai, kuri naudojama panašiai kaip ir avių vilna.

Tačiau šie mieli Alpakai puikiai jaučiasi ir Lietuvos klimate, pasak „Nemuno Alpakų” ūkio šeimininkės Agnietės, šie gyvūnai pakankamai gerai jaučiasi tiek žiema tiek vasara ir nereikalauja ypatingai didelio dėmesio. Kiekviena Alpaka yra skirtingo charakterio, todėl su jomis leisti dienas niekada nėra nuobodu, nes kiekviena diena vis kitokia ir įdomi. Šiuo metu „Nemuno Alpakų” ūkyje gyvena dvylika Alpakų ir jau greitai laukiame pagausėjimo, džiaugiasi šeimininkė.  Visos mūsų Alpakos turi vardus, pagal jų charakterius.  Anot Agnietės šie gyvūnai  yra tokie skirtingi ir nenuspėjami, kad kiekviena nauja diena  atneša patirties ir naujų žinių. Dar visai neseniai pradėjome savo ūkį nuo trijų Alpakų, tačiau dabar jau 12 turime. Turėdami gerokai daugiau patirties ir žinių norime visai Lietuvai parodyti pakankamai naują ir dar nelabai žinomą Alpakų ūkį, todėl visą veiklą viešai skelbiame internete: http://www.nemunoalpakos.lt/ ir socialiniuose tinkluose https://www.facebook.com/nemunoalpakos.

Nemuno Alpakos patinėlisNemuno Alpakos patinėliai

Alpakos gyvena bandomis, kurias sudaro patelės, dominuojantis patinas ir jų jaunikliai. Alpakos švelnios, smalsios. Tačiau jos nemėgsta, kai nepažįstama alpaka ar žmogus bando artintis, ypač iš užpakalio. Kai kurios alpakos supykdytos spjaudosi atrytu skrandžio turiniu. Kaip prisitaikymas išvengti vidinių parazitų, alpakoms būdingos bendros mėšlo krūvos, kuriose visos tuštinasi. Patinai dažniausiai yra švaresni nei patelės, turi mažiau mėšlo krūvų. Patelėms būdinga tai, kad vienai nuėjus tuštintis, kitos paseka jos pavyzdžiu. Dėl polinkio tuštintis į mėšlo krūvas alpakas galima laikyti kaip augintinius namuose ir nereikalauja daug laiko gardo tvarkymui.

Nemuno apakų patelėsNemuno apakų patelės
Nemuno alpakų patelės, šiuo metu laikomos atskirai nuo patinų, o kartu suleidžiamos, kai būna metas poruotis. ūkio šeimininkė Agnieta pasakoja, kad Alpakų priežiūra nėra kažkuo labai ypatinga ir atimanti daug laiko, jos minta įprasta lietuviška žole, žiema šienu, papildomai yra duodama specialaus kombirkormo, kuriame yra naudingų medžiagų. Viena Alpaka per žiemos sezoną suvalgo iki 20 nedidelių kitkų. Reikia sekti šių gyvūnų svorį, norint turėti sveikas alpakas negalima leisti joms nutukti.  Taip pat joms reikia karpyti kojų nagus, tačiau su tam tikromis priemonėmis, tai nėra sudėtingas darbas.
Nemuno Alpaka su Šeimininke
Nemuno Alpaka su Šeimininke, šie gyvūnai puikiai atskiria savo šeimininkus, todėl ne kiekvienas taip prieis ir apsikabins gyvūnėlį.

Alpakų vilna yra labai vertinama visame pasaulyje, jos yra kerpamos vieną kartą per metus pavasarį. Iš vienos Alpakos vidutiniškai nukerpama 2 kilogramai vilnos. Vėliau vilna yra apdorojama ir iš jos siūlų yra gaminami įvairūs dirbiniai, nuo šiltų kūdikio kojinaičių iki šalikų dideliems ir mažiems. Šio ūkio pagrindinės pajamos ir yra vilnos gaminiai arba alpakų veisimas-pardavimas.  Pasak šeimininkės
vilnos nedažome, todėl visos spalvos natūralios, puikiai dera tarpusavyje. Suverpta rankomis. Alpakų vilną kruopščiai rūšiuojame, todėl galime pasiūlyti itin minkštų, švelnių siūlų, kurie idealiai tinka vaikų rūbeliams, šalikams, kepurėms ir pirštinėms. Siūlų storis toks, kad labiausiai tinka megzti 2-3 dydžio virbalais. Geriausia skalbti rankomis ar skalbyklėje, vilnai skirta programa, drungname vandenyje (iki 30°C) ir rinktis vilnai skirtus skalbiklius. Paprastai turime ir alpakų vilnos karšinio. Su meile pagaminta Lietuvoje. Visus pagamintus šeimininkės vilnos gaminius galite pamatyti jų internetinėje svetainėje: http://www.nemunoalpakos.lt.

Nemuno Alpakas lanko lankytojai
Nemuno Alpakas lanko lankytojai, kiekvienais metais Nemuno alpakų šeimininkai sulaukia vis daugiau skambučių iš visos Lietuvos norinčių aplankyti šį mielą alpakų ūkį. Šeimininkė Agnieta labai mielai visus priima lankytojus į savo ūkį ir papasakoja apie savo augintinius, gal ir ne visiems pavyksta prisilieti prie švelnios alpakų vilnos, bet  jų grožis palieka labai didelį įspūdį ypač mažiesiems, jų reakcija į šiuos gyvūnus būna neeilinė ir labai džiugi. Tačiau reikia nepamiršti, kad čia yra gyvūnai ir reikia laikytis tam tikrų taisyklių, kurias pasakys šeimininkė apsilankymo metu.
Alpakų patinai
Alpakų patinai. Norite turiningai praleisti laisvalaikį, tai pats puikiausias ir gražiausias būdas ir laiką praleisti ir susipažinti su Alpakomis iš arčiau, o keliaujant nuo Kauno miesto pusės, pakeliui galėsite pasigrožėti tikrais gamtos ir architektūros vaizdais. Visi norintys nusipirkti ir pradėti Alpakų ūkį, o gal tik išsigyti alpakų vilnos gaminių ar tiesiog pamatyti šiuos gyvūnus gyvai, galite susisiekti su ūkio šeimininkais telefonu:

+37061439916  Agnietė
+37065344477  Mindaugas
El. paštas
nemunoalpakos@gmail.com

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *